Crusader Kings 3’te Sosyopat bir Hanedan Yönetebileceksiniz

2004 yılında çıkan Crusader Kings çok garipti. Paradox Development Studio, destansı büyük strateji dizisi Europa Universalis‘in ayrıntılı temellerini attı ve karışık sonuçlarla karşılaştığımız, bir RPG ile kaynaştırmaya çalıştı. O zamanlar ne kadar büyüleyici olsa da bir yandan da çok kaba duruyordu. Stüdyo, 2012’de, son on yılın en önemli strateji oyunlarından biri olan Crusader Kings 2‘yi takip etti. Stüdyo, son sekiz yılını yineleyerek harcadı, ancak şimdi bir sonraki adım için hazır. Bugün Paradox, Crusader Kings 3‘ü duyurdu.

Peki, sırada ne var ? Bu, oyun direktörü Henrik Fåhraeus‘un da en azından 5 yıldır düşündüğü birşeydi. Şimdi ise ufukta her zaman bir genişleme daha oldu – bir deney, bir başka tarihsel başlangıç ​​noktası.

 

Crusader Kings 3, düşünebileceğimiz herhangi bir hükümdar fantezisini yaşamaya özgürlüğünüzün olduğu ve zorluk çekmeden yaşayabileceğiniz büyük bir ortaçağ simülatörü ” Fåhraeus diyor. “Önceki oyunun popülaritesinin patlamasını görmek çok tatmin edici oldu, özellikle de kullanıcı dostu olmanın asla ana hedefimiz olmadığını düşünerek. Şimdi daha da geniş kitlelere hitap etme şansımız var.”

Crusader Kings 3, RPG‘ye ve hanedan içi olaylara her zamankinden daha fazla dayanarak, mükemmel sosyopatlar ailesini yaratmana izin verdiği için daha ayrıntılı olacağına söz veriyor. Hanedanınızın siyasal ve dini inançları, tarih boyunca yolunuzu çizerken kontrolünüz altında olacak, ancak fetih, diplomasi ve sinir bozucu konseyinize katılıma dair endişeler devam ediyor.

Bu olayı işaretlemek için Paradox, Steam üzerinden Crusader Kings 2‘yi ücretsiz ve kalıcı olarak veriyor, aynı zamanda DLC’nin fiyatını da düşürüyor.

Crusader Kings 3, 2020’de bizlerle olacak !