Pokemon Go’ya Sonunda Online Savaşlar Geliyor !

Online oyuncu savaşları ve bunun yanında bir sıralama yani ranked sistemi nihayet 2020’den başlayarak Pokémon Go‘ya geliyor.

Yukarıda da yazdığımız gibi oyuncular, karşısına çıkan diğer trainerlarla, belli bir eşleştirme sistemiyle birlikte savaşabilecek.

Pokémon Go geliştiricisi Niantic, yaklaşan değişiklikler hakkında henüz çok fazla detay paylaşmadı, ancak yeni online PvP sistemine “Go Battle League“adı verileceğini söyledi. Duyuru ilanı, oyuncuların “Go Battle League’e giriş kazanmak için yürüyebileceklerini” söyledi. Bu, oyuncuların sadece evde oturup gün boyu savaşamayacakları anlamına geliyor.

Pokémon Go’nun PvP sistemi, Pokémon’u CP‘lerine dayanarak farklı bölümlere ayırıyor; bu, oyuncuların hangi Pokémon’u güçlendireceğini ve hangi seviyelerde kesinti yapmak için belirli seviyelerde ayrılacağını dikkatlice koordine etmesi gerektiği anlamına geliyor. PvE’ye baktığımızda mükemmel olmayan pek çok Pokémon, Altered Forme Giratina gibi, PvP’de harika kabul edilir.

Bu yeni özellik 2020’nin başlarında ortaya çıkacak. Niantic’in Pokémon Go’da daha iyi bir savaş sistemi oluşturmak için daha fazla kaynak harcaması şaşırtıcı değil, çünkü oyunun bu yıl Pokémon Dünya Şampiyonası’nda kendi sergi maç turnuvasını yapması çok şaşırtıcı olmaz.