PUBG Mobile Cadılar Bayramı’nı kutlamak için zombi modu “Halloweeks” başlattı

PUBG Mobile  Cadılar Bayramı temalı etkinliği olan “Halloweeks” i bir zombi modunun keyfini çıkarmamızı sağlayacak. Sınırlı silah ve kaynaklarla sabaha kadar ölümsüz ordularını sürdürmek zorunda kalacağız.

Bu yeni mod, Survive Till Dawn 2.0 olarak adlandırılır, çünkü Resident Evil 2 Remake’i tanıtmak için 2019 başlarında başlatılan zombi moduna dayanır. Zombilerle gün ışığı olana kadar savaşma fikri hala değişiyor, ancak bazı değişikliklerle.

Mantıklı olarak, şimdilerde balkabağı zombileri, “The Purge” filmini andıran palyaçoları ve suikastçıları içeren “The Purge” filmini andıran Palyaçolar ve suikastçiler bu tarihlerdeki Cadılar Bayramı kostümlerinin popülaritesinden faydalandı.

Oynanabilir düzeyde, oyunun kendisi tarafından kontrol edilen düşmanlar, öldürüldüğünde biyolojik silah bırakan zombilere ve geleneksel ödüller veren insanlara bölünür. Bu video PUBG Mobile’da “Halloweeks” in görünümünü görmemize izin veriyor:

Halloween etkinliği şu anda Android ve iOS için PUBG Mobile’ın 0.15.0 güncellemesinde mevcut . Her zaman olduğu gibi, oynanabilir deneyimi geliştiren bazı değişiklikler yapmak için kullanılmıştır.

En büyük haber, binalara tırmanıp ve bu da keşif için daha fazla olanak sunuyor. Ek olarak, artık onları vurursak araçların yakıt depoları patlar ve oyuncular harita üzerinde grafiti bırakabilir.

Amfibi zırhlı bir araba olan BRDM-2 ve yeni silah olarak Desert Eagle, ateşli silahlar dengesinde değişiklik yapılmasının yanı sıra dahil edildi.

Yük, helikopter ve roketatar eklendi

Cadılar Bayramı için zombi modunun yanı sıra, Ekim ayının sonundan önce PUBG Mobil’de Payload adlı yeni bir mod göreceğiz. Menzilli silahlar ve savaş helikopterleri dahil ederek daha ağır bir mücadele sunacak.

Tabii ki, helikopter oyunculara yürüyerek üstün bir avantaj sağlıyor, bu yüzden ona karşı koyabilecek cephanelik ekledi: RPG-7 ve M3E1-A roket fırlatıcı, M79 bombası fırlatıcı ve M134, portatif bir davul makineli tüfek.

Ayrıca haritanın geniş alanlarına helikopterle saldırmak ve kimlik kartlarını bir iletişim kulesine götürmeyi başarırsak, düşmüş yoldaşları hayata döndürmek için mekanik de kullanılıyor.

Bölüm 2’nin Fortnite’e gelmesi ve Apex Legends’ın cep telefonlarına yakın olmasından dolayı, PUBG Mobile’ın bazı takviyelere ihtiyaç duyduğu açıktır. “Halloweeks” zombi modu Cadılar Bayramı’na dikkat çekmek için iyi bir yol olacak, ancak Payload gerçekten oyuncu topluluğunu tekrar başa almayı denemek zorunda olacak.