2020’DE ÇIKACAK OLAN 7 YENİ OYUN ! – 1

Bu haberle ilgili videomuzu Cihaz Kıyasla youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz…

Bugün sizlerle 2020’de çıkacak olan oyunlara göz atacağız. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz temmuz ayında yapılan E3 2019 etkinliğinde bir sürü yeni oyun açıklandı, Bir çoğunu zaten uzun zamandır beklerken bir kaçını da ilk kez gördük yaptıkları sunum teknikleriyle fuara damgasını vuran bir çok olaya tanık oldu aynı zamanda. Bunu deyince tabii ki ilk aklımıza gelen şey Keanu Reeves, yaptığı çıkışla adeta herkesin gönlünü fethetti ve internette çeşitli sitelerde günlerce konuşuldu. Yaptığımız bu listede 2020’de çıkacak oyunları derledik ve o oyun hakkında ne kadar bilgi sahibiysek ona göre daha fazla ve uzun tuttuk incelemek için… İyi seyirler dileriz efendim.

Cyberpunk 2077

Ellerimize daha Witcher 3’ü almadan önce Cyberpunk 2077 ilk kez yedi yıl önce duyuruldu.Şimdi Geralt’ı arkamızda bıraktığımız bir zamanda, CD Projekt Red tüm dikkatini Night City’deki Cyberpunk dünyasına çevirdi.

Cyberpunk 2077, bir masaüstü RPG oyunu olan Cyberpunk 2020‘den uyarlanmış, 50 yıllık bir bilimkurgu teknolojisinin üzerine yerleştirilmiş bir aksiyon RPG’si. Ve şimdi, bir yıldan daha az bir sürede piyasaya sürüldüğünde, Cyberpunk 2077 hakkında birden bir bilgi fırtınasına tutulduk.

Cyberpunk 2020

 

16 Nisan 2020, bize E3 2019’da verilmiş olan oyunun çıkış tarihi ise 16 nisan 2020, yani 2020’nin ikinci çeyreğinin başında nihayet 7 yıldır beklediğimiz bu oyunu oynayabileceğiz. Oyun, PC, PS4, Xbox One ve Google Stadia‘ya geliyor.

Cyberpunk 2077’nin preorderları çoktan başladı. Ayrıca Cyberpunk 2077 Collector’s Edition’da neler olduğuna dair tüm ayrıntılara sahibiz.

2019 sürümü için umutlarımız kesilmiş olsa da, artık CD Projekt RED’in yeni oyununu oynamadan önce bir yıldan az bir zamanımız olduğunu biliyoruz.

Cyberpunk 2077’nin FPS RPG’si olduğunu biliyoruz. Ara sahneler ve Animasyonlar bazen üçüncü kişilere geçse de, oyunun çoğunluğunda yine 1. Kişi açısından bakıyoruz. Ve Bir sürü silah var, cidden bir sürü. Kaotik ve hızlı tempolu, ancak Doom’dan daha az saldırgan bir oyun var karşımızda. Demonun açılış anlarında çıkan bir çatışmada, ana karakter olan V’nin, bi anda siper alıp ve etrafına gizlice bakıp, otomatik tabancasından çıkan mermilerini bir grup organ tacirinin üzerine boşalttığını görüyoruz. Destiny 2 gibi, her bir atışta verilen hasarı gösteren sayılar patladı – ama düşmanlar kurşun süngerleri gibi hissetmediler. Ayrıca V’nin ne kadar çevik olabileceğini de  gördük ve çok sevdik.

Ayrıca Cyberpunk 2077’nin bu kadar çok konuşulmasındaki bir başka sebep…  E3’teki Keanu Reeves’le yaptıkları giriş oldu. Gerçekten en beklenmeyen anda gelişen çok güzel bir detaydı. Zaten oyunu 7 yıldır bekliyoruz, bir de böyle bir giriş yapmaları herkesi coşturdu.

Watch Dogs : Legion

Şimdi de Ubisoft’un yeni ve bir nevi deneysel diyebileceğimiz, NPC olarak oynayabildiğimiz yeni oyununa bakalım, Watch Dogs Legion. Watch Dogs serisinin üçüncüsü olan Legion, Londra’nın yakın gelecekteki versiyonunda distopyada yer alacak. Brexit’ten sonra Londra, yani, gelecekte çok fazla değil.

Ayrıca yine E3 2019’da Ubisoft, Watch Dogs Legion’un 6 Mart 2020’de PC, Xbox One, PS4 ve hatta Google Stadia için yayınlandığını duyurdu.

Önceki Watch Dogs oyunlarının aksine, Legion zarif bir eklentiyle geliyor: Oyundaki her karakter sizin verdiğiniz amaç için potansiyel bir kahraman. Her biri, hedefiniz için tomurcuklanmayı bekleyen başka bir insan ve her birinin  kendi özellikleri ve becerileri bulunuyor. Ekibimizin adı DedSec olarak geçiyor. DedSec’e katılmak üzere yeni bir vatandaşı işe aldıktan sonra, onlara üç sınıftan birini atayabilirsiniz: Enforcer, Infiltrator ve Hacker.

Enforcer daha kavgaya girmeye eğilimli bir sınıfken, Infiltrator daha gizliliği kullanan bir sınıf. Hacker ise adı üstünde genellikle olayları Drone’larla veya etraftaki elektronik cihazları hackleyerek işini hallediyor.

Bu arada şuan tam olarak doğrulanmamış olsa da elimizdeki bir başka bilgi de, karakterlerimizin öldüğü zaman, bir daha yeniden doğmamaları. Demo da gördüğümüz kadarıyla karakterlerimiz ilk öldükleri zaman tutuklanmayı seçebiliyorlar fakat bundan sonra tekrar öldürülürlerse, bir daha geri dönme şansları olmuyor.

Multiplayer konusuna bakacak olursak, şuanda kesin doğru bir bilgi yok elimizde fakat muhtemelen multiplayer olacağını düşünüyoruz.

Ayrıca Ubisoft yine zahmetten kaçınmamış ve harika bir Collecters Edition ortaya koymuş.