2020’DE ÇIKACAK OLAN 7 YENİ OYUN ! – 2

Bu haberle ilgili videomuzu Cihaz Kıyasla youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz…

Minecraft Dungeons

Mojang, ilk defa 2018’de Minecon‘da Minecraft Dungeons’ı açıkladı, ancak oyuna ilk bakışımızı yapmak için E3 2019‘a kadar beklemek zorunda kaldık. Bildiğimiz ve sevdiğimiz blok kıran kum havuzu ile aynı dünyada bulunuyor ve sanat tarzı neredeyse aynı, ama bir oyun olarak çok farklı bir canavar. Yeni bir tür, yeni bir motor, yeni mekanik, yeni öğeler, yeni hikaye – denenmiş ve test edilmiş Minecraft formülünün tamamıyla yeniden düşünülmüş hali.

Minecraft’ın dünyasındaki Mojang tarafından Unreal Engine 4 kullanılarak inşa edilen izometrik bir aksiyon RPG, kısmen Diablo 3 ve diğer “klasik zindan oyunları” ndan esinlenerek kısmen yağma ve dövüşe büyük önem veriyor. Üçe kadar arkadaşınızla giderek uzayan görev zincirlerini seviyelerini keşfedeceksiniz, karşınıza çıkan düşmanlarınızı yenerek, basit bulmacaları çözerek (düşünme düğmeleri ve kolları) ve karakterlerinizi güçlendireceksiniz. Birden fazla biyomda yerin üstünde ve altında dövüşeceksiniz.

Henüz belirli bir tarihimiz yok, ancak 2020 baharında bir ara çıkacağını biliyoruz. 20 dolara mal olacak ya da ana oyun için 30 dolar, iki adet DLC için bir sezonluk bilet ödeyebilirsiniz.

Zindanlarda hiç inşaat veya madencilik yapmayacağız. Yapımcı firma sizi sürekli bir hızda ilerletmeye devam edeceğini, dikkat dağıtmadan savaşmak için ilerlediğimizi söylüyor.

Mojang, Dungeon’ların yağma kutuları veya mikro dönüşümleri olmayacağına söz verdi; Tüm teçhizatlarınız oyun içerisinde edinilecektir. Düşmanlardan düşen itemlar bulacaksınız, ancak görevler sırasında topladığınız zümrütleri kullanarak da donanım satın alacaksınız.

Ayrıca Minecraft Dungeons, E3’teki RTX gösterimiyle uzun zamandır minecraft oynamayan bir çok kişinin daha ilgisini tekrardan üzerine çekti.

Peki ya sınıflar olacak mı ? Hayır. Karakter yapınız yalnızca giydiğiniz ve taşıdığınız donanımın yanı sıra bu donanımdaki büyüler tarafından belirlenir. Elinizdeki duruma uyum sağlamak için öğeleri değiştirerek anında karakter yapınızı ayarlayabilirsiniz.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Half-Life 2 ile piyasaya sürüldüğü gün Half-Life gibi bir efsaneyle rekabet etmeye çalıştığınızı hayal edin. Aslında Vampire: Masquerade — Bloodlines‘a olan buydu. Valve ile yapılan bir sözleşme, Bloodline’ların Half-Life 2’den önce çıkarılmasını engelledi, ancak Activison, Bloodlines için bırakma tarihini geri itmek istemiyordu. Bu yüzden, Bloodlines yalnızca tüm zamanların en iyi PC oyunlarından biriyle rekabet etmek zorunda kalmadı, aynı zamanda Bloodlines da buglarla da çarpıştı. Ticari olarak, iyi sonuç vermedi, ancak sonunda tüm zamanların en iyi RPG listemize dahil oldu

Kesin tarihi bir süre bilmeyecek olsak da, Bloodlines 2 Mart 2020’de bir yıldan daha kısa bir sürede yayınlanacak. Yani ilk oyunu tekrar oynamak istersen, çok zamanın var.

Kayıp meleklerin kentinden Pasifik kuzeybatısındaki Seattle’a doğru ilerliyoruz bu oyunda. Burada vampir topluluğu parçalandı ve birkaç sağ kalan toplulukta  iktidar için mücadele ediyor. Bloodlines 2’nin başlangıcında, karakteriniz kitlesel bir kucaklaşmanın ortasında tutulur. Bir insanı, bir kentin Primogen (klan lideri) veya Prensi (bir kentin yöneticisi) tarafından izinsiz olarak vampir haline getirmek oyunda büyük bir yasak. Çünkü Yakalanırsanız, bu genellikle hem kızların hem de çocuklarının son ölümünü ifade eder. Ve karşımızda – insanları kaçırıp zorla vampirlere dönüştüren bir grup vampir var.

Hikayenin oynama tarzına bağlı olarak 25-30 dakika sürmesi planlanıyor, bu süreçte de yaratacağımız karakterin çok detaylı olmadığını daha kaba biçimde fiziksel görünüşüne karar verebileceğimizi de gördük. Ayrıca 1. Oyundaki 5 clanın da bu oyunda yine karşılaşacağımızı öğrendik.