2020’DE ÇIKACAK OLAN 7 YENİ OYUN ! – 3

Bu haberle ilgili videomuzu Cihaz Kıyasla youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz…

Marvel’s Avengers 

İki yıl süren gizliliğin ardından, Square Enix ve Crystal Dynamics ilk Avengers oyunu hakkında konuşmaya başlıyor – ya da bildiğimiz gibi Marvel’s Avengers.

Square Enix’in E3 2019 basın etkinliğinde, sonunda Avengers çizgi romanlarının en büyük anlarından bazılarını anımsatan bir hikaye fragmanında oyuna ilk bakışımızı gördük. Günü kötü bir güçten kurtarırken, oyun boyunca pek çok Avengers’ı (Hawkeye hariç) içeren Marvel evreninde geçen yepyeni bir hikayede favori Avengers olarak oynayacaksın.

Bunun yanında karakterlerimizin yetenek ağaçları ve özel zırhları olacak böylece oynayış tarzımıza göre onları şekillendirebileceğiz. Ana düşmanımız ise Advanced Idea Mechanics yani AIM adlı, bilimin düynaı kurtarabileceğine inanan bir örgüt olacak. Bu noktada hem örgütün adı hem de bilimi yine ne kadar kötü kullanabilirler de bu oyunda süper kötü olarak yer almışlar kısmını cidden merak ettim ama söz konusu çizgiroman olunca altından bir sürü şey çıkabiliyor anlayacağınız üzere.

Oyunda Multiplayer ve Singleplayer modları bulunacak. Oynanış tarzı God of War’ı anımsatan bir oyun göreceğimiz söyleniyor. Hikaye modunun bir şekilde tutacağını bilsem de multiplayer’ı nasıl yapacaklarınıda yine baya merak ediyorum. Şuan bu konu hakkında çok bilgiye sahip değiliz ama şahsen Multiplayer da 5 tane Hulk ve 3 tane iron man’i birbirine girmiş halde görmekten pek zevk almayacağımızı düşündüm. Yine de çizgiroman hayranı olarak merakla bekliyorum Marvel’s Avengers oyununu.

Dying Light 2

Dying Light 2, şuana kadar bu listedeki en az bilgiye sahip olduğumuz oyun. Genel olarak herkes çok heyecanlı ve gösterilen demolar, animasyonlar muhteşem fakat elimizde fazla somut bir bilgi yok.

Techland’ın burada hangi mühendisliği yaptığını gördüğünüzde şaşkınlıktan başka bir şeyi nasıl hissedebilirsiniz? Bu anın yaratıcılığının hemen arkasındaki konsepti satan yeni Dying Light 2 oyun demosunun açılış dakikalarında bu an var, oyuncu kahramanı Aiden Caldwell‘in Frank’in barının loş ışıklı sınırlarından bir kapı açtığı ve yayılan metropolün içine adım attığı Şehir. Burada, Bölge 2’nin parçalanmış yüksek katlı yapılarına bakarken, midemin çukurunda şişen bu rahatsız edici duygu ile karşılaştım.

Sen ve etrafına bakarken, tek görebildiğin çarpık çelik ve yükselen yapılar. Ölçeklendirilebileceğini, hepsinin ölçeklendirilebileceğini gerçekten kavramanız bir saniye sürer. Techland, orjinal oyunu neyin bu kadar başarılı yaptığını ikiye katladı, kullanabileceğiniz parkour mekaniği miktarını ikiye katladı ve mekansal navigasyonun, momentum üretmenin ve çevrenin bölümleri arasında geçişin sorunsuz olmasını sağlamak için arkalarında çalışan sistemleri iyileştirdi. Olmasını umduğun gibi.