2020’DE ÇIKACAK OLAN 7 YENİ OYUN ! – 4

Bu haberle ilgili videomuzu Cihaz Kıyasla youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz…

Black OPS 5

Dying Light 2 bu listedeki  en az bilgiye sahip olduğumuz oyun ise, muhtemelen Black Ops 5’te bu listedeki bizi en az heyecanlandıran oyun. Hatta çoğu insan, buna ben de dahilim, Modern Warfare ve Black Ops 1’den sonra bu serinin artık daha ne kadar uzayabileceğini gördü ve artık farklılık arıyor.

İnsanlara “revizyon hakkında bilgi verildi” ifadesine göre, bu tamamen değişti. Treyarch‘ın geçen yılki popüler Black Ops 4‘ün devamı olan 2021’de yapılması planlanan Black Ops 5 – şimdi hem Sledgehammer Games hem de Raven Software ile birlikte başlık sağladı. İki stüdyonun Call of Duty 2020’deki orijinal çalışmalarını Black Ops 5 için tek oyunculu bileşen haline getireceği bildirilirken, Treyarch çok oyunculu üzerinde çalışacak.

Twitter’daki bir tweet’e göre ise aslında Black Ops 2020 adlı bir projenin bulunduğu ve bu projenin 2 oyuna ayrıldığı. Ayrıldığı oyunlardan birisi Mason’ı oynadığımız ilk çıkan Black Ops diğeri ise çıkacak olan Black Ops 5. Yine Soğuk savaş döneminde geçtiği söylentileri var ve Vietnam, Kore savaşlarını da kapsayan 40 yıllık bir dönemi baz alacağı söyleniyor.

Last of Us Part 2

Last of Us’ın ilk oyununu hatırlarsanız, muhteşem bir başarıya imza atmıştı. Gerek Hikayesiyle gerek oynanışı karakterleriyle herşeyi mükemmeldi. Hatta oyundaki karakterler Ellie ve Joel’un arasındaki ilişki sonra gelicek bir çok oyuna ilham olmuştu. Bu oyunu Ps3’e bitirdikten sonra cidden içimde bir boşluk kaldığını hissetmiştim ve hemen 2. Oyunun yapılıp yapılmadığını merak ederek internetten araştırmaya dalmıştım.

İlk oyun, mükemmel, duygusal hikaye anlatımı ve ilgi çekici, gerçekçi karakterlere sahip bir başyapıt olarak oyuncular ve eleştirmenler tarafından karşılandığında, yeni oyun çıkarma kararının özellikle şok edici olmadığını itiraf etmeliyiz. Bir tane olmasaydı muhtemelen daha çok şaşırırdık. Yine de,  Part 2 ilk kez ilan edildiğinde, kalplerimizin atmadığını söylesek yalan söylerdik.

Anladığımız şu anda The Last of Us 2 orjinal oyunun bitiminden beş yıl sonra, başrolde oynayabileceğiniz 19 yaşındaki Ellie ile birlikte Seattle şehrinde gerçekleşecek. Joel hala oyunda gözükecek, ancak teaser fragmanının geçmesi gereken bir şey varsa, çok daha pasif bir varlık olabilir.

Bu sefer, Ellie bir şey için … çok kızgın. Teaser trailer’dan gördüklerimize göre, intikam almak istiyor, bu onun için en iyi ölümcül servis tabağı gibi görünüyor.

Ne de olsa “sonuncularından her birini öldüreceğine” söz veriyor. “Kim” olduğu belli değil, ancak ilk oyunun iyi niyetli ancak ahlaki olarak gri düşmanlarının geri dönüş yapabileceği anlamına gelen Fireflies’ın ana düşman olduğu düşünülüyor . Öfke, nefret ve intikam bu kez önemli temalar olacak, bu yüzden duygusal olarak ağır bir sürüş için bekliyoruz.