Sony, oyuncuları PlayStation 5’e çok daha hızlı taşımak istiyor !

PlayStation 4, Sony için büyük bir başarı  oldu, son zamanlarda yaptığı satışlarla şimdiye kadark en çok satan ikinci konsol oldu – hemen PlayStation 2’nin arkasından. Sony, yeni nesil için bir başka başarıya imza atmak istiyor. Yeni PlayStation patronu Jim Ryan, şirketin asıl amacının toplumu şimdiki nesilden PlayStation 5’e daha hızlı bir şekilde taşımak olduğunu söyledi.

“Bu oyuncular, daha önceki nesillerde görmediğimiz ölçüde ağa bağlı ve PlayStation hakkında tutkulu  olan oyuncular” dedi. “2020’de gelecek nesle doğru ilerlerken, görevlerimizden biri – muhtemelen asıl görevimiz – bu topluluğu alıp PlayStation 4’ten PlayStation 5’e ve hiç olmadığı kadar hızlı ve hızlı bir şekilde geçmek.. ”

Sony’nin oyuncuları yeni konsola getirmeyi nasıl planladığı veya bunun platformlar arası oyun yayınlama planlarını etkileyeceği açık değil. Ryan, geliştiricilerin ve yayıncıların geliştirme araçları hakkında iyi geri bildirim aldıklarını belirtti.

“Geliştiricilerden ve yayıncılardan duyduğum şeyin beni özellikle iyimser yapan şeylerden biri, PlayStation 5’te kod çalıştırmanın kolaylığı, diğer herhangi bir PlayStation platformunda yaşadıkları herhangi bir deneyimden çok daha fazlası.”