Airbnb, kira listelerinin hepsini doğrulayacak !

Airbnb, girişlerin% 100’ünü doğrulamayı ve arkasında beş ölü bırakan bir California “kirasındaki” bir Cadılar Bayramı partisinde yapılan çekimleri takiben diğer güvenlik iyileştirmeleri yapmayı planlıyor. Güvenlik yükseltmeleri, ev paylaşma servisinin Cumartesi günü ilk hareketini “parti evleri” olarak kullanılmak üzere mülklerin kiralanmasını yasaklamak için takip ediyor.

Airbnb, dünya çapındaki 6 milyon ev kiralama listesinin% 100’ünün gelecek yılın sonuna doğrulanmasını sağlayacak, CEO’su Brian Chesky Çarşamba günü The New York Times DealBook Konferansı’nda ve Airbnb çalışanlarına bir e-postayla gönderileceğini söyledi.

Chesky konferansta, “Fotoğraflar, adres ve ev sahibinin kimliği de dahil olmak üzere, her girişin doğru olduğundan emin olmak için her girişin, her ev sahibinin arkasında durabileceğimize emin olacağız” dedi. Bu, şirket çalışanları ve Airbnb kullanıcı topluluğu ile yapılacaktır.

Şirket ayrıca yeni bir “misafir garantisi” sunacak. Chesky konferansta bir Airbnb’ye check-in yaparsanız ve çevrimiçi olarak tanımlandığı şekilde değilse, şirket size daha büyük veya eşit değerde yeni bir tane bulabilir veya kullanılamıyorsa, ödemenizin% 100’ünü iade edecektir, dedi.

Yeni 7/24 Komşu Yardım Hattı, Airbnb’nin şikayetleri daha zamanında ele almasına yardımcı olmak için polis şefleri tarafından eğitilmiş gerçek kişilerden oluşan hızlı bir yanıt ekibi olarak görev yapacak. Yardım hattının ABD’de 2019’un sonunda ve küresel olarak 2020’den önce başlatılacağı bildiriliyor.

Son olarak, Airbnb yüksek riskli rezervasyonların her biri için ilave manuel incelemeler yapacak – örneğin, tek bir kişi yaşadıkları şehirde bir gece için 10 odalı bir ev rezerve ederse, dedi.

Chesky konferansta, “Sonuçta, teknolojinin sınırları var, en azından bugün teknolojisi var ve bu nedenle incelemede daha çok insanı geride bırakmanız gerekiyor.” Dedi.

Önlemler, geçen hafta yayınlanan bir Vice raporunun ardından, sahte ana bilgisayar profilleri ve fotoğraflarının durumuyla uyuşmayan kiralamalar içeren iddia edilen bir Airbnb aldatmacası detaylandırmasından sonra da geldi.

Güvenlik adımları, Airbnb’nin 2008’deki özgün tasarımından bu yana platformuna eklediği ve e-postaya eklediği en önemli güvenlik adımlarıdır.

Polis, geçen Perşembe günü Kaliforniya’nın Orinda kentinde düzenlenen ve 100’den fazla katılımcının katıldığı bir partide meydana geldiğini söyledi. Olay yerinde üç kurban öldüğü açıklandı ve daha sonra iki kişi hastanede öldü. Davada hiçbir tutuklama olmadı.