Hideo Kojima Guinness Dünya Rekoru Kazandı!

Metal Gear franchise ve Death Stranding’in direktörü hideo Kojima, Death Stranding tanıtım turunun bir parçası olarak Cumartesi günü bir değil, iki Guinness World Record kazandı. Kojima şimdi resmen “Twitter ve Instagram’da en çok takip edilen oyun direktörü” olarak tanındı. İşte ödülü kabul eden Kojima’nın bir videosu.
https://twitter.com/GWR/status/1193558618513268737
Metal Gear franchise’ı ve Death Stranding’i yönettiği çalışmaları ile tanınan Kojima, aynı zamanda İngiliz hesabında yaklaşık 2,8 milyon hesabı takiben Twitter tahakkuk ettirmeyi başaran, üretken bir sosyal medya kullanıcısıdır. Instagram’da Kojima’nın 888.000’den fazla takipçisi var.
Rekorun “oyun direktörü” kısmı hakkında oldukça spesifik olduğu anlaşılıyor. Minecraft yaratıcısı Markus “Notch” Persson’ın yaklaşık 3.7 milyon Twitter takipçisi var. Kojima’nın İngilizce hesabını (2.8 milyon) ve Japon hesabını (811.000) birleştirirseniz, o hala Notch’in altında kalıyor. Bununla birlikte, Twitter takipçiyi belirli bir katmandan sonra sayıyor, böylece rakamların görebildiklerimizden farklı olması mümkün. Bunun ötesinde, bir bakışta bulabileceğimiz en yakın kişi, 867.000 takipçideki Oculus CEO’su John Carmack, 459.000’deki eski Nintendo’nun başkanı Reggie Fils-Aime ve 674.000’deki Undertale’in yaratıcısı Toby Fox, 564.000’deki Underreal’in yaratıcısı Toby Fox, 567.000’deki Edredon Sadece birkaç isim. Death Stranding’in gelişiminin başlamasından bu yana, Kojima’nın çeşitli ünlülerle ve sanatçılarla takılmak ve fotoğrafları sosyal medya aracılığıyla paylaşmak için kullandığı bir nevi şaka haline geldi. Ölü yönetmen Shaun’lu Shaun Edgar Wright, müzisyen Grimes, Mads Mikkelsen, yönetmen Guillermo del Toro (kimin Ölüm Stranding karakterinde kullanılır) ve Kong: Skull Island yönetmeni Jordan Vogt-Roberts ile takılıyor. Gece geç saatlerde ev sahibi Conan O’Brien ve Game Awards yaratıcısı Geoff Keighley ayrıca Death Stranding’de de yer aldı ve burada Apocalyptica ile takılıyor. Kojima A-list yetenekleriyle takılmıyorken, sıklıkla ilgi duyduğu filmlerin ve diğer medyaların fotoğraflarını paylaşıyor.