Android 10 güncellemesi, Google Pixel 2’nin Wi-Fi sorunu oluşturuyor

Google, iki yıldan uzun bir süre önce Pixel 2 ve Pixel 2 XL‘yi piyasaya sürdü. Şirket o zamandan beri her yeni Android yineleme cihazını güncelledi. Ne yazık ki, platformun en son güncellemesi olan Android 10 , birçok Pixel 2 cihazında Wi-Fi işlevselliğini bozuyor gibi görünüyor.

Bazı kullanıcılar, cihazlarının Wi-Fi şebekelerine bağlanabileceğini iddia ediyor, ancak internet erişimi mevcut değil. Diğerleri Wi-Fi bağlantısının düzensiz bir şekilde kesileceğini söylüyor. Bazıları, Android 10 güncellemesini aldıktan sonra cihazlarının Bluetooth işlevlerinin bile tutarsız ve güvenilmez olduğunu iddia ediyor.

Google henüz sorunu resmi olarak ele almadı, ancak bazı kullanıcılar Android 9 çalıştıran yedek cihazlar aldı. Bu, uygun bir çözüm değildir, çünkü kullanıcılar Android 10’a yükselttiğinde birçok cihaz hala aynı sorunla karşılaşabilir.

Şimdiye kadar, tek olası düzeltme cihazı fabrikada sıfırlamak ve hatta garanti edilmiyor. Öyle olsa bile, kullanıcıların sadece temel işlevlerini geri almak için aygıtlarını sıfırlamaları gerekmemelidir.

Neyse ki, Android 10 güncellemesini aldıktan sonra Pixel 2 cihazlarımızın hiçbirinde bu Wi-Fi sorunumuz olmadı, bu yüzden sorunu çoğullaştırmıyoruz. Peki ya sen? Cihazlarınızda bu sorunlardan herhangi birini yaşadınız mı ve bunları çözme konusunda hiç şansınız oldu mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirebilirsin.