Jeff’ten Küçük Üşengeçliklere Temiz Çözümler

spanya’da kurulan ve şu anda 32 ülkede kullanıcılarının günlük hayatlarını kolaylaştırmak için hizmetler sunan Jeff, çamaşır yıkamak ve ütü yapmaktan sıkılanlara dakikalar içinde çözüm sunuyor. Mobil uygulaması aracılığıyla kolayca ulaşabileceğiniz Jeff, temizlenecek ya da ütülenecek çamaşırlarınızı istediğiniz zaman, istediğiniz yerden alıp tertemiz teslim ettiği için zamanınız size kalıyor.

Bazen ofiste geçen yorucu bir gün, bazen de insanın ruh hali ev işlerini yapmak için gereken gücü toparlamayı zorlaştırıyor. Kirli giysileri çamaşır makinesine atmak, makineden çıkanları asmak, kıyafetleri ütülemek gibi işler insanların gözünde büyüdükçe büyüyor.

%78’imiz çamaşır yıkamaktan ve ütü yapmaktan hoşlanmıyor!

Aslında ev işlerini yapmaya üşenenlerin sayısı sanıldığından da fazla. Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre insanların yüzde 78’i ütü yapmayı ve çamaşır yıkamayı sevmiyor. Türk kadınları arasında yapılan bir araştırmaya göre en sevilmeyen ev işlerinin başında yüzde 41, en çok vakit alan ev işlerinin arasında ise yüzde 20 ile ütü geliyor. Çamaşır makinesini her çalıştırdığımızda vaktimizin yaklaşık 50 dakikasını bu işe ayırmamız gerekiyor. Çamaşırlar yıkandıktan sonra kurumasını bekleme, katlama, ütüleme işlemlerini de düşünürsek her hafta uzun bir süremizi çamaşır işine harcadığımız gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz. Oysa çamaşır ve ütü yapmadan ütülü, tertemiz çamaşırlara sahip olmak mümkün! Bunun için yapılması gereken tek şey Jeff uygulamasını telefona indirip üye olmak…

2015 yılında kurulan İspanyol start-up şirketi Jeff, mobil uygulaması aracılığıyla çamaşıra ya da ütüye üşenen, bu işlere vakit harcamak istemeyenlere çözüm sunuyor. Çamaşırlarınızın zamanında ve güvenilir bir şekilde yıkanmasını ve ütülenmesini sağlayan Mr Jeff, aylık sabit bir ücret karşılığı kıyafetlerinizi istediğiniz adres ve saatte alıp, yıkayıp ütüleyip 48 saat içinde teslim ediyor. Kuru temizleme, ütü ve çamaşır yıkama olarak üç ayrı hizmeti bir arada sunan Mr Jeff, giysilerin yanı sıra halı, yatak örtüsü, nevresim takımı ve yorgan gibi ürünler için de aynı hizmetleri sağlıyor.

Şu anda İstanbul’da Ataşehir, Beşiktaş, Cihangir, Beylikdüzü ve Küçükçekmece’de, İzmir’de Karşıyaka’da hizmet veren Mr Jeff, çok yakında Ankara’da Eryaman ve Çankaya’da faaliyete geçecek.

Editöre not: Kuru temizleme, ütü ve çamaşır yıkama olarak üç ayrı hizmeti bir arada sunan Jeff, aylık sabit bir ücret karşılığı kıyafetlerinizi istediğiniz adres ve saatte alıp, yıkayıp ütüleyip 48 saat içinde teslim ediyor. Türkiye pazarına Mr Jeff adıyla giren şirket, 30 Ekim itibarıyla dünyada Beauty Jeff ve Fit Jeff adı altında güzellik ve fitness servisleri vermeye başladığı için Jeff adıyla yola devam edecek. Beauty Jeff ve Fit Jeff hizmetleri Türkiye’de ise yeni yıl itibarıyla hizmete girecek.