XPG CS_SUMMIT 6 Turnuvasına Sponsor Oldu

XPG dünyanın en büyük Counter Strike:GO turnuvalarından biri olan CS_SUMMIT’te XPG XENIA Gaming Laptop modeli ile yer alacak

Oyuncular ve espor meraklıları için yüksek performanslı PC bileşenleri ve çevre birimleri üreten XPG, resmî Valve RMR CS:GO çevrimiçi turnuvası CS_SUMMIT 6’in Gaming Notebook Sponsoru olduğunu duyurdu. Beyond the Summit (BTS) tarafından organize edilen turnuva 22 Haziran ile 5 Temmuz arasında düzenlenecek. Turnuvanın toplam ödül havuzu ise 200.000 Dolar büyüklüğünde.

Avrupa ve Kuzey Amerika bölgesel elemelerinin düzenleneceği CS_SUMMIT 6 Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanacak. XPG ise önemli bir sponsorlukla turnuvaya destek olacak. Daha önce CS_SUMMIT 5 kapsamında Resmî Klavye Sponsoru olan XPG böylece ikinci defa bu önemli espor organizasyonun destekçisi oldu.

Beyond the Summit Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı Michelle Cheng turnuva ve XPG’nin sponsorluğu hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi, “CS_SUMMIT 5 esnasında XPG’nin klavye sponsorluğu vesilesiyle XPG SUMMONER klavyeleri ilk kez oyuncularla buluşturmuştuk. Bu yılsa XPG’nin oyuncu laptopu XPG XENIA’yı espor dünyasına ve oyunculara sunacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. XPG gibi oyuncu odaklı bir firmanın CS_SUMMIT 6’te bizimle birlikte olması benim için gurur verici. XPG’nin yüksek performanslı oyuncu ekipmanları geliştirmedeki kararlılığı ve çabaları takdire şayan. ”

XPG Oyuncu Ekipmanlarından Sorumlu Genel Müdürü Alex Yin ise firmanın sponsorluğunu şu sözlerle değerlendirdi, “CS_SUMMIT 6 çerçevesinde Beyond the Summit ile tekrar çalışmaktan dolayı son derece mutluyuz. İnsanların evlerinde vakit geçirdikleri bu dönemde espor dünyasının zirvesindeki takımların zafer mücadelesini izlemekten keyif alacaklarını umuyorum.

BTS turnuvayı Twitch kanalı üzerinden 10’dan fazla dilde canlı olarak yayınlayacak. Ayrıca, turnuvayı Twitch üzerinden kendi dillerinde yorumlamak isteyenler için bir başvuru formu BTS sitesinde yer aldı. Turnuvaya ait detaylı maç ve yayın takvimi ise https://summit.gg adresinden açıklanacak. 22 Haziran’da başlayıp 2 hafta sürecek turnuvanın toplam ödül havuzuysa 200.000 Dolar düzeyinde.

Nisan ayında bölgesel olarak satışa sunulan XPG XENIA, firmanın ilk oyuncu laptop modeli olması bakımından özel bir önem taşıyor. XPG ve Intel® tarafından ortaklaşa tasarlanan XENIA Intel Core™ i7-9750H işlemcinin yanında, XPG’nin ödüllü SX8200 Pro M.2 SSD’sini ve 32GB 2666MHz DDR4 SO-DIMM belleklerini barındırıyor.

 

XPG Hakkında

Xtreme Performance Gear (XPG), ADATA Technology’nin yüksek performanslı PC donanımı sunan bir markasıdır. XPG ürünleri, mümkün olan en üst düzey dayanıklılık ve performansı sunmak için ADATA’nın zorlu A+ Testleri’ni başarıyla geçmeleriyle kendilerini kanıtlamış donanımlardır. XPG oyunculara, donanım meraklılarına ve overclock ile uğraşan kullanıcılara tadını son hızda çıkaracakları muhteşem bir deneyim sunuyor. Gelişmiş teknik özellikleri yanında şık ve güçlü tasarımlarıyla öne çıkan XPG ürünleri, Japonya Good Design Awards ve Taiwan Excellence Gold Awards gibi prestijli ödüllere lâyık görülmüştür. Overclock meraklılarının ve dünyaca ünlü e-spor takımlarının değişmez donanımları arasında yer alan ADATA XPG ürünleri, zaferi hedefleyen her oyuncunun tercihidir.

Resmi Web Sitesi:
http://www.xpg.com/tr/