DMC 5 Special Edition incelemesi

Birçok aksiyon sever oyuncunun bildiği Devil May Cry serisi, şimdi de Playstaion 5’e özel sürümüyle karşımıza çıkıyor. 12 Kasım 2020’de Playstation Store için çıkış yapan oyun, çoğu oyuncunun ilgi odağı oldu. Bu incelememizde ise birçok oyuncunun beğenisini kazanmış Devil May Cry 5: Special Edition’ı inceleceğiz.

Oyun Playstation 5’ e özel olarak çıktığından olsa gerek görüntü kalitesi bakımından adeta seviye atlamış. Ayrıca yeni nesil grafik teknolojilerini bünyesinde barındıran oyun, aynı zamanda Ray Tracing teknolojisini de destekleyerek, oyun içi görsel deneyiminizi bir kat daha arttırıyor. Ses bakımından ise 3D ses teknolojileri ile beraber oyun deneyiminiz sırasında, sanki savaş alanındaymışsınız gibi hissetmeniz sağlanmış.

Devil May Cry 5 Special Edition Shows Off Next-Gen Ray Tracing in New  Trailer - Hardcore Gamer

Teknik açıdan devam edersek oyun Playstation 5 de oynandığında yükleme süreleri neredeyse yok denecek kadar az. 4K çözünürlükte 120 FPS’ye kadar oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyun içi gelen yeniliklere değinecek olursak artık Dante’nin kardeşi ve ezeli rakibi olan Vergil ile de oyunu oynayabiliyoruz. Bu konudaki eksik ise Vergil’i seçtiğinizde oyun süreciniz boyunca ara sahnelerden mahrum kalmanız. Bunun sebebi ise Vergil’in kendine ait bir hikayesi bulunmuyor. Oyun boyunca kanlı ve aksiyonlu olaylara tanıklık edeceksiniz.

Yine de oyun süresince bizi hikayeye bağlayan ara sahneler görsek çok daha iyi olabilirdi. Oyuna gelene bir diğer yenilik ise Kara Şövalye modu. Bu modu seçip oynarsanız üzerinize akın akın düşmanlar geleceğinden emin olabilirsiniz. Kişisel fikrim bu mod sayesinde oyun içi yeni deneyimler oluşturmak oyun süresini arttırmak için iyi bir seçenek. Yazımızda bahsedeceğimiz diğer yenilik ise oyuna eklenmiş olan Turbo modu. Bu mod sayesinde oyununuzu 1.2X hızda oynayabilir ve daha yoğun bir deneyim yaşayabilirsiniz. Oyun şuan da Playstation Store’da 284TL fiyatıyla, Playstation 5 için satılmakta.

Vergil's Devil May Cry 5 Special Edition Theme Is Out Now on Spotify and  Other Music Platforms - Push Square