Oyuncu koltuğu incelemesi! Hawk Gaming Chair

Bugünkü inceleme konuğumuz bir oyuncu koltuğu. Bildiğiniz gibi oyuncu koltuklarının popülerliği son dönemde oldukça arttı. Piyasaya baktığımızda farklı fiyatlarda birçok farklı model karşımıza çıkıyor. Bizde bu incelememiz ile size yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

İncelediğimiz ürün Hawk Gaming Chair isimli markasının bir ürünü. Öncelikle Hawk Gaming Chair ismini daha önce duymamış olabilirsiniz. Çünkü birkaç aydır faaliyette olan bir oyuncu markası. Ancak arkasında 30 yılı aşkın süredir piyasada olan Şahin Büro Mobilyaları bulunuyor. Hawk Gaming Chair markası deri ve kumaş olmak üzere iki farklı tür de oyuncu koltuğuna satıyor. Elimizdeki model kırmızı renkteki deri kullanılan modeli.

Hawk Kırmızı Oyuncu Koltuğu

Bel desteği ve boyun yastığına sahip olan oyuncu koltuğu oldukça rahat. İsterseniz bel desteğini yukarı aşağı hareket ettirebilir isterseniz de çıkartabilirsiniz. Aynı şekilde boyun yastığı da çıkartılabiliyor. Ürün 170 derece gibi çılgın bir oranda geriye yatabiliyor. Size tavsiyem koltuğun uç kısmına oturarak bunu test etmeniz. Çünkü diğer türlü dengenizi kaybedebilirsiniz 🙂 Ürünün üzerinde kullanabileceğiniz 3 kol ve 2 tuş bulunmakta. Oturduğunuz alanın yerden yüksekliği yaklaşık 44cm’den 52cm’e kadar çıkabiliyor. Bu sayede koltuğun toplam yüksekliği yaklaşık 127cm’den 135cm’e çıkmış oluyor. Bu değerler gayet iyi.

2D kollara da sahip olan koltuk, bu sayede yukarı aşağı haricinde ileri-geri hareketleri yapmanıza imkan sağlıyor. Baktığımız zaman ileri geri mekanizmasında 8 farklı seviyeye, yukarı aşağı mekanizması ise 9 farklı yüksekliğe sahip. Bu 9 farklı yükseklik seviyesi sayesinde kol yüksekliği yaklaşık 8cm arttırılabiliyor. Tabi ki koltuğun özellikleri bununla da sınırlı değil. Koltuğun alt tarafında 2 adet kol bulunmakta. Bunlardan biri koltuğu yukarı-aşağı hareket ettirmeye yarıyor. Diğeri ise koltuğu yaklaşık 40 derece kadar arkaya yatırmak için. Bu sayede istediğiniz bir ayarda koltuğu sabitleyebiliyorsunuz. Yada yerinde duramayan biriyseniz bu ayarı açık bırakıp kendinizi sürekli sallayabilirsiniz 🙂

Hawk Kırmızı Oyuncu Koltuğu

Teknik taraftan biraz daha bahsetmemiz gerekirse, koltuk 5 adet 30 kilogram ağırlık taşıyabilen tekerleğe sahip. 4 Class kullanılan amortisörü 120 kilogram ağırlığa kadar taşıyabiliyor. Kullanılan deri ise %2 PU, %73 PVC ve %25 Polyesterden yapılmış. Unutmadan şunları da söylememizde fayda var. Koltuğu alırken boyun yastığı üzerine istediğiniz yazıyı yazdırabiliyorsunuz. Bu sayede koltuğu kendiniz için özelleştirmiş oluyorsunuz. Koltuğu aldığınızda kurulumu oldukça basit. Ürünün ayak ve koltuk kısmı tamamen monte edilmiş bir şekilde geliyor. Sadece bunları birkaç plastik ve amortisör ile birleştirmeniz gerekiyor.

Eğer İstanbul içinde oturuyorsanız firma ürünü size kendi araçları ile teslim ediyor. Bana ürünü getiren ekip kendi koltuğu kurmayı bile teklif etti. Bu gerçekten güzel düşünülmüş bir hizmet. Ancak ben kendim kurmayı tercih ettim ve dediğim gibi oldukça basit. Hatta birleştirme işlemini yaptıktan sonra bu kadar basit olup olmadığını sorguladım 🙂 Kısaca özetlememiz gerekir ise Şahin Büro Mobilyaları bilgi ve birikimini oldukça iyi bir şekilde kullanmış. Karşımıza şık, güzel ve en önemlisi rahat bir oyuncu koltuğu ile çıkmış. İncelediğimiz ürüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hawk Kırmızı Oyuncu Koltuğu