ADATA HD770G İncelemesi

Günümüzde birçok şey için depolama alanlarına ihtiyacımız oluyor. Gerek kişisel bilgilerimiz için gerekse iş veya oyunlar için depolama aygıtlarını kullanıyoruz. Teknoloji geliştikçe verilerin kapladıkları alanlarda sürekli artmaya devam ediyor. Bugün ise sizlere ADATA’ nın 1 TB 2,5 inc HD770G modelli harici HDD’sini inceleyeceğiz.

Kutuyu ilk açmadan önce cihazın sahip olduğu özelliklerinden dolayı kaba bir yapıya sahip olacağını düşünebilirsiniz. Ama aksine 139mm x 98mm x 26mm ölçüleriyle beraber gayet modern bir mimariye sahip. HD770G’nin kutusunu açtığınızda içinden kullanma kılavuzu ve kendisiyle beraber 33 cm uzunluğunda bir ucu USB 3.2 Gen 1 diğer ucu normal bir USB kablosu çıkıyor. Cihaz aynı zamanda hem toza hem de 2 metreye ve 120 dakika kadar suya karşı dayanıklı ve IP68 sertifikasına sahip. Cihazın kendisi harici bir birim olduğundan dolayı bu dış unsurlara karşı dayanıklı olması gerçekten güzel bir özellik. Cihaz plastikten üretilmiş. Plastik birçok kullanıcının genelde kötü baktığı bir materyaldir. Ancak ürün MIL-STD-810G 516.6 standartlarına uygun olarak üretilmiş.

1.22 metreye kadar düşüşlere karşı dayanaklı olan gövde; darbe emici silikon kasa, sağlam tampon ve sabit sürücü için yumuşak yatak olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Ayrıyeten cihazın üzerinde gayet güzel bir şekilde konumlandırılmış RGB ışıklandırma bulunuyor. Bu detay şahsi olarak hoşuma gitti. Güzel bir detay olduğunu belirtmek isterim. Ürünün ulaştığı hız ise sisteminiz durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Ama yapılan testlere göre 135mb/s yazma ve okuma değerlerine ulaştığını görüyoruz.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak ADATA HD770G kendi bandında gayet başarılı ve kaliteli bir ürün olmuş. Eğer 2.5 inc harici depolama birimi arıyorsanız bu ürüne bir şans vermenizi öneririm.