Dead Age 2 İncelemesi

Silent Dreams’ ın geliştirdiği ve Headup’ ın yayınladığı zombi temalı bir oyun olan Dead Age serisinin ikinci oyunu Dead Age 2, 12 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. Rol yapma oyunlarını seven birisi iseniz bu incelemeyi okumanızı tavsiye ederim.

Oyunun konusu zombi istilasından 10 yıl sonra Jack’in kampının üyeleri zombi virüsünün tedavisinin bulunduğu Freedom City’ye gider. Sorun ise bölgede birden fazla grubun egemenliği ele geçirmeye çalışmasıdır. Bir gün Bağımsızlar’ın mülteci kampı zombi istilasına uğrar. Bu olaydan sonra çok az insan kurtulmayı başarır. Ama iş burda bitmemiştir. Çünkü bu acımasız dünyada karınlarını doyurmalı ve zombilerden kaçınmalıdırlar. Oynanış kısmına değinirsek oyun adeta bir görsel romana benziyor.

Her türlü etkileşim sonucu birçok metin karşınıza çıkıyor. Bu sayede oyunu çok daha detaylı bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Oyunda şöyle bir unsur bulunmakta. O da oyun yapılabilecek çok şey olması. Haritada dolaşırken birçok şey göreceksiniz. Bu durum bazı oyuncular için güzel olsada bazı oyuncular içinse sıkıcı bir duruma dönüşebilir.

Oyunun mantığı ise hayatta kalıp merkezinizi geliştiriyorsunuz. Kampınızdaki diğer kurtulan insanlarla el ele verip bu korkunç dünyada yaşamaya çalışıyorsunuz. Genel bir değerlendirme yapacak olursak zombi temalı rol yapma oyunlarını seviyorsanız bu oyuna bir şans vermelisiniz diye düşünüyoruz.