Layers of Fear VR İncelemesi

İncelememize başlamadan önce bilmeyenler için Layers of Fear ile ilgili bir detaydan bahsetmek istiyorum. Layers of Fear normalde 16 Şubat 2016 tarihinde çıkış yapmış bir oyun. Linux, Windows, OS X, PlayStation 4 ve Xbox One’da bulunuyor. Ancak bizim bugün inceleyeceğimiz oyun Layers of Fear’ın VR sürümü. Bu sürümde platformdan platforma farklı çıkış tarihlerine sahip. Örnek vermemiz gerekir ise, Bloober Team S.A. tarafından windows için 10 Aralık 2019’da yayınlanırken Oculus sürümü 9 Temmuz 2020 tarihinde yayınlandı.

Oyun tür olarak Keşif, Korku ve Macera türünde diyebiliriz. Korku Katmanları olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz oyun hikaye olarak çıldırmış bir ressamın zihninin derinliklerine dalmanızı ve deliliğinin gizemini ortaya çıkarmanızı istiyor. 19. yüzyılın şaheser tabloları, mimarisi ve dekorundan ilham alan bir oyun olan Layers of Fear VR’da bulunduğunuz evde sürekli değişiyor.

Ressamın delirme nedenini keşfederken bulunduğunuz Viktoryen dönem malikânede sürekli olarak değişiyor. Oyun Türkçe’nin de bulunduğu toplamda 12 dili destekliyor.