Realistic Tank Controller asset incelemesi

Bu yazımızda BoneCracker Games’in Realistic Tank Controller isimli paketini inceleyeceğiz. Bildiğiniz gibi BoneCracker Games, RCC yani Realistic Car Controller paketi ile oldukça popüler diyebiliriz.

RCC ile gerçekçi araba kontrolleri yapmamızı amaçlayan BoneCracker Games, bu paketle de gerçekçi tank kontrolü yapmamızı amaçlıyor. Uzun bir zamandır güncelleme almamasına karşı geçtiğimiz 4 Ağustos’da yeni bir güncelleme aldı ve 2.5 sürümüne geçiş yaptı.

Güncel sürüm şuanda Unity 2019.4.24 ve üzeri sürümleri destekliyor. Paket mühimmat sistemi, değişken yer fiziği, mobil için gösterge paneli gibi birçok özelliği de bünyesinde barındırıyor. Üstelik tank modelininde paket ile beraber geldiğini de söyleyelim. Pakette bulunan Tank Controller isimli script ile tankın birçok özelliği ile oynayabiliyorsunuz.

Mesela motor torku, direksiyon torku, fren torku, maximum hız, tankın ses ayarları, palet hızı ve hatta motor rpm’i yani motor’un dakikadaki devir sayısına kadar birçok ayarı bu script ile değiştirebiliyorsunuz. Gun Controller scripti ile ise, ana silahın dönme torkunu, hassasiyetini, mevcut cephane sayısı, maximum dönme sınırı ve maksimum açısal hız gibi bazı ayarlarda buradan yapılabiliyor.

Paketin tüm özelliklerini saymak uzun sürebilir. Bu yüzden kısaca özetlememiz gerekir ise, eğer bir tank simülasyonu, tank savaşı yani tank ile ilgili herhangi bir oyun yapıyorsanız. Bu paketi incelemenizi tavsiye ederim. Çünkü işinizi oldukça kolaylaştırabilir.