Monster Harvest İnceleme

Geliştiriciliğini Maple Powered Games’in yapmış olduğu ve yayıncılığını Merge Games’in yapmış olduğu Monster Harvest 19 Ağustos 2021 tarihinde piyasaya çıkışını yaptı. Rol yapma ve çiftçilik simülasyon oyunu olan Monster Harvest’ı inceleyeceğiz. Planimal Point adı verilen bir dünyada geçen oyunumuzda bu dünyada çiftçilik yaparak canlı çeşitliliğinin arttırmaya ve dünyamızı Evil SlimeCo adı verilen varlıktan kurtarmaya çalışıyoruz.

2.5D bir dünyada geçen oyunumuz beklenilenin aksine bizleri çok farklı deneyimler yaşatabiliyor. Oyun bir çiftlik simülasyon oyunundan beklenildiği gibi kendi çiftliğinizi kurma ve belli ürünler yetiştirip bunları işleminize olanak sağlıyor. Ayrıca oyunda bulunan 3 farklı mevsim bulunmakta. Bunlar Kuru, Islak ve Karanlık. Bu mevsimlere dikkat ederek ve sihirli balçıklar kullanarak oyunda ekmiş bulunduğunuz ekinlerini mutasyon geçirtebilir ve yoldaşınız yapabilirsiniz. Bunun sonucunda ortaya çıkan mutant bitkinizle maceralara atılabilirsiniz. Oyunda farklı kombinasyonlarla ortaya çıkartılabilecek 72 farklı mutant bitki bulunmakta. Her bir kombinasyonu denerken eğlenebilir ve kendinize maceranıza yeni katılacak arkadaşlar edinebilirsiniz.

Sonuç olarak oyun hakkındaki görüşümüz oyunun gayet oynanabilir ve hoş olduğu kanısında. Boş vakitlerinizde oynayabileceğiniz güzel bir oyun. Sizlerin de bu güzel oyun merakınızı cezbettiyse Monster Harvest’a bir bakmanızı öneririz.