INDUSTRIA oyun incelemesi

Şimdi ise karşımızda Bleakmill firmasının geliştirdiği ve Headup Games tarafından yayınlanan INDUSTRIA oyununu inceliyoruz.

Oyunun benim için farklı olan yanı oyun ekranındaki nerdeyse her cisimle etkileşime girilebilmesi diyebiliriz. Oyunun konu olarak Berlin sokaklarında henüz Soğuk Savaş’ın bitmediği zamanlarda, binlerce aracın Alman iç sınırını 40 yıllık bölünmenin ardından geçiyor. Duvar açık.

Doğu Berlin yakınlarındaki bir araştırma tesisinde iş arkadaşımız Walter kayboluyor. Oyun tür olarak macera ve aksiyon türünde. Yapı olarak ise klasik birinci şahıs shooter oyunu. Ancak oyun sadece silahla adam vurmak üzerine kurulu değil. Yani sadece düşman öldüreceğim diye düşünüyorsanız, bu algı yanlış olabilir. Konuşan ana karakter ve çevredeki kağıtlarlada oyun bize hikayeyi anlatıyor.

Ayrıca oyunda bulmacalar da bulunuyor. Ayrıca oyunun bir bağımsız yapım olduğunu da söylememiz gerek. Seslendirme sadece ingilizce olsada oyun 7 farklı dil seçeneğine sahip. İngilizce, Al manca, Fransızca gibi dillerin bulunduğu diller arasında Türkçe dili de bulunuyor. Oyun yaklaşık ana hikaye olarak 2,5 saat, ana hikaye ve ekstralarla yaklaşık 3,5 saat, tamamlayıcı olarak baktığımızda ise yaklaşık 4 saatlik bir deneyim sunuyor.